1. Książę Bolesław I Wysoki (wnuk Bolesława Krzywoustego, książę Niższego Śląska) według rysunku pomnika w dziele Luchsa (Schlesische Furstenbilder des Mittelalters), książę Leszczek Czarny według pieczęci z 1289 roku podanej w rysunku u Vossberga, książę ruski Borys wedle fresku w cerkwi Św. Mikołaja w Lipnie k. Nowogrodu, książę Wielkopolski Przemysław I z pieczęci u dyplomu z 1252 roku, św. Wacław książę czeski z mniejszej pieczęci miasta Krakowa z XIII wieku (wedle rysunku Kielisińskiego), Urlyk hrabia Wirtemberski według rysunku pomnika w dziele "Kunst und Leben des Vorzeit").
7. książę wrocławski Henryk I z pieczęci u dokumentu z 1226 roku (według odlewu u Piekosińskiego), 8. rycerz z XIII wieku według miniatury w dziele "Hefners Trachten", 9. rycerz ze środka XIII wieku według miniatury przerysowanej w "Hefners Trachten", 10 rycerz wedle pieczęci Przemysława II w dziele Vossberga, 11 postać rycerska z końca XIII wieku wedle pomnika hrabiego Ketzellenbogen w Bilberich ("Hefners Trachten", 12. rycerz z połowy XIII wieku wedle Hefnnera, 13 książę Jarosław Władymirowicz wedle fresku z XIII wieku.
14. Konrad - syn księcia szląskiego Henryka I jako rektor w Passawie według pieczęci z 1266 roku, 15. biskup wrocławski Laurenty (1206-1232) wedle rysunku pieczęci w dziele Schultza, 16. święty Stanisław według witraża na krużgankach u Dominikanów w Krakowie, 17. Bohusław z Lutomczy w Czechach według jego własnej miniatury z 1259 roku, 18 książę mazowiecki Konrad wedle czary ofiarowanej przez niego koło 1230 roku do katedry Płockiej, 19 Piotr Włast ze Skrzynna i jego żoia wedle pomnika z kościoła św. Wincentego pod Wrocławiem.
Rysował Walery Eljasz Radzikowski ("Ubiory w Polsce i u sąsiadów", Kraków 1889).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz